NAD PRIJEDOROM PADOBRANCI IZ DEVET ZEMALJA – FOTO

petrovdanski padobranski kup 2014-prvi dan (1)Ministar civilnih poslova BiH Sredoje Nović otvorio je danas 19. Petrovdanski padobranski kup u Prijedoru, na kojem učestvuju takmičari iz Austrije, Slovenije, Hrvatske, BiH, Srbije, Crne Gore i Bugarske, te po prvi put iz Italije i Kanade.

“Tradiciju koju ovaj sprot ima u Prijedoru, Republici Srpskoj i BiH nemamo pravo da iznevjerimo i da ne podržavamo na svim nivoima. To je obaveza, jer imamo čime da se podičimo iz prošlosti kada je vazduhoplovni sport u pitanju”, rekao je Nović otvarajući kup.

On je naveo da će Ministarstvo civilnih poslova BiH nastojati da i ove godine, u teškim uslovima, finansijski podrži ovu manifestaciju.

Pomoćnik ministra za porodicu, omladinu i sport Republike Srspske Goran Raca pozdravio je učesnike i pohvalio domaćina i organizatora kupa, Aero-klub Prijedor.

“Želim vam vedro nebo, da se u Prijedoru i Republici Srpskoj osjećate ugodno, da se lijepo provedete, ponesete dobre utiske, postignete dobre rezultate i da nam opet dođete”, poručio je Raca.

petrovdanski padobranski kup 2014-prvi dan (2)Gradonačelnik Prijedora i predsjednik Organizacionog odbora kupa Marko Pavić rekao je da se kup organizuje po 19. put, da ima tradicuiju i rezultate i da dolazak takmičara ovom gradu znači priznanje za trud i da bude što bolji domaćin.

“Ove godine je BiH, Republiku Srpsku i grad Prijedor zadesila velika katastrofa. Poplave su ostavile velike štete, ali mi nismo htjeli dirati u ono što je tradicija, u ono što naš grad voli i u ono na šta ste vi već navikli. Zato smo i ove godine organizovali kup i nadam se da ćete nam biti dragi gosti još dugo, dugo godina”, poručio je Pavić u obraćanju učesnicima.

Padobranski skokovi izvode se po FAI pravilniku u klasičnoj disciplini skok na cilj sa visine od 1.100 metara.

Organizator i domaćin kupa, koji je u zvaničnom kalendaru evropskih takmičenja Svjetske vazduhoplovne asocijacije FAI-IPC, je Aero-klub “Prijedor”, pokrovitelji Ministarstvo za porodicu, omladinu i sport Republike Srpske i grad Prijedor, a medijski pokrovitelji RTRS i Informativno-poslovni centar “Kozarski vjesnik”.

Proglašenje pobjednika najavljeno je za sutra u 16.00 časova.

Na prethodnih 18 kupova učestvovalo je 846 takmičara i 208 ekipa, a izvedeno je 8.525 takmičarskih skokova.

SRNA
petrovdanski padobranski kup 2014-prvi dan (3) petrovdanski padobranski kup 2014-prvi dan (4)

ODRŽAN JUBILARNI 20. PETROVDANSKI PADOBRANSKI KUP ... U našem gradu nedavno je zavšen jubilarni, 20. Petrovdanski padobranski kup „Prijedor 2015“.Prvo mjesto z ekipnoj konkurenciji osvojili su Slovenc...
PETROVDANSKI PADOBRANSKI KUP: TRIJUMF SLOVENACA I ... Aero klub "Ptuj" iz Slovenije i Laslo Orsi iz AK "Segedin" iz Mađarske pobjednici su u ekipnoj i pojedinačnoj konkurenciji 20. Petrovdanskog padobrans...
OTVOREN JUBILARNI PETROVDANSKI PADOBRANSKI KUP – F... U Prijedoru je juče otvoren jubilarni 20. Petrovdanski padobranski kup koji je okupio 13 ekipa i 75 takmičara iz šest zemalja.Pomoćnik ministra za...
POČINJE PETROVDANSKI PADOBRANSKI KUP: CAN AEROMITI... Sve je spremno za početak jubilarnog 20. Petrovdanskog padobranskog kupa “Prijedor 2015″ koji će biti održan na prijedorskom aerodromu “Urije” ovoga v...
PETROVDANSKI PADOBRANSKI KUP OD 3. DO 5. JULA Dvadeseti jubilarni Petrovdanski padobranski kup "Prijedor 2015" biće održan na prijedorskom aerodromu "Urije" od 3. do 5. jula, najavljeno je danas n...
PETROVDANSKI PADOBRANSKI KUP: TRIJUMF SLOVENACA – ... Proteklog vikenda, 5. i 6. jula, na Aerodromu „Urije“ u Prijedoru, održan je 19. Petrovdanski padobranski kup.Pobjednik ovogodišnjeg takmičenja je...
Posted in Sport Tagged with: