PD „KLEKOVAČA“: POSJETA PLANINARA IZ SLOVENIJE – FOTO

pd klekovaca-planinari iz slovenije (1)S prijateljima, planinarima, iz Slovenije smo zadnji vikend aprila proveli na Kozari.

U subotu smo iz Rajkovića krenuli prema Kozaračkom kamenu, nastavili put preko Bešića poljane i Glavuše do Mrakovice, gdje smo prespavali, a u nedjelju se spustili do Debelog brijega.

Dobrodošlicu su nam pripremili i vodili prijatelji iz PD “Klekovača” Prijedor i PD “Mulež” Sanski Most, Duško Vujičić, Tanja Timarac, Dragan Majstorović, Meliha Sawanda, Dinko i Rada Rajlić.

Drugi dan planinarskog vikenda s prijateljima planinarima iz Slovenije smo uz vođenje planinarskog vodiča iz PD “Klekovača” Prijedor, Marka Sarića, krenuli s Mrakovice, preko Benkovca, popeli se na Jankovića kamen, spustili do vodopada i ispod Zečijeg kamena ša do Stare Pilane.

Posjetili smo “Mehmedovu crkvu” i uspeli se do Doma PD “Mrakovica” Kozarac, na Debelom brijegu, gdje smo ručali.

Sead Ćurak

PD „Klekovača“ Prijedor

pd klekovaca-planinari iz slovenije (2) pd klekovaca-planinari iz slovenije (3) pd klekovaca-planinari iz slovenije (4) pd klekovaca-planinari iz slovenije (5) pd klekovaca-planinari iz slovenije (6) pd klekovaca-planinari iz slovenije (7)

DJECA IZ CENTRA ZA VASPITANJE, OBRAZOVANJE I REHAB... Javnu ustanovu Centar „Sunce“ iz Prijedora posjetila su djeca iz Centra za vaspitanje, obrazovanje i rehabilitaciju slušanja i govora iz Banja Luke. ...
NAJSTARIJI PRIJEDORSKI PLANINAR: PLANINARIĆU DOK M... I mnogo mlađi planinari često mu, na planini, vide samo leđa. “Kriv sam” – šali se osamdesetosmogodišnji Vladimir Grublješić, najstariji prijedorski p...
VLADO GRUBLJEŠIĆ POMJERA LJUDSKE GRANICE: PLANINAR... U kakvoj je kondiciji osamdesetosmogodišnji član prijedorske "Klekovače" Vladimir Vlado Grublješić najbolje znaju brojni dvadesetogodišnjaci koji mu g...
KOZARA OBILUJE BROJNIM IZVORIMA – VIDEO Svi oni koji često posjećuju Kozaru dobro su upoznati sa njenim prirodnim ljepotama.„Krajiška ljepotica“ obiluje velikim brojem izvora.Kozara ...
UČENICI CENTRA „SUNCE“ U POSJETI FABRICI „NOVA IVA... Učenici i nastavnici Javne ustanove Centar „Sunce“ Prijedor posjetili su nedavno fabriku obuće „Nova Ivančica“ Kozarac.-Naši učenici su obišli pog...
PRIJEDORSKI CRVENI KRST U POSJETI BOLESNOM DJEČAKU... Predstavnici prijedorske gradske organizacije Crvenog krsta posjetili su porodicu Bjelac, kojoj su uručili skromnu pomoć. Posjeta je dio aktivnosti ko...
Posted in Zanimljivosti Tagged with: , , , ,