OMARSKA PORAŽENA U LAKTAŠIMA: VULETI NEDOSTAJE KRECELJ

brdo-omarska-prijateljska (2)Omarska je u 19.kolu prvenstva Druge lige Republike Srpske-grupa Zapad u Laktašima poražena od istoimene ekipe (1:2) i bio joj je to prvi proljećni, a ukupno peti neuspjeh.

Izabranici trenera Milenka Vulete poveli su u 44.minuti 13.ovosezonskim golom svog prvog strijelca, Ognjena Jaćimovića, da bi samo minut kasnije domaćin stigao do izjednačenja za poluvrijeme, a u finišu meča i novog gola iz kontra napada, te potpunog preokreta i trijumfa.

-U tri godine od kada sam na klupi nisu nas Laktaši pobijedili. Primjetan je bio motiv rivala da to ostvari, a nismo našli odgovor na njihovu čvrstu igru. Kod golova smo protivniku poklonili „čiste“ lopte, ali poraz je zaslužen, jer je odraz povreda i slabijeg rada na treninzima. Bez rada nema rezultata ni u životu, a posebno u sportu – konstatovao je Vuleta.

Iako vjeruje svoje igrače, a po onoj narodnoj „koga nema bez njega se može“, prvenstveno, jer se mora, izvjesno je da mu nedostaje Anando Krecelj.

Iskusni kapiten, koji zbog povrede neće nastupiti u nastavku takmičenja, davao je „ton“ igri bio pravi vođa na terenu.

-Sigurno je da bi sa Kreceljom bili jači. Međutim, ne treba zaboraviti, iako ne tražim opravdanja i očekujem da ispravljamo ispoljene greške, i izostanak Nemanje Niševića, koji se još oporavlja od povrede, itekako se osjeti. Donosio je onu potrebnu dozu agresivnosti kod nas – podsjeća Vuleta.

Njegov tim je prepustio drugo mjesto Slogi iz Srpca, sa istim brojem bodova, po 40, dok ih prati teslićki Proleter sa sa 36.

Lidersku poziciju i dalje „drži“ dobojska Sloga sa 46 bodova.

U nedjelju u Omarsku stiže pretposljednje, 15-plasirano Liješće, koje ima samo 10 bodova.

-Izostaće Vladan Anđić zbog žutih kartona. Sigurno je da očekujem ozbiljnost i pobjedu pred gostovanje Slogi, nakon ovog meča. Dobojlije će biti na velikom iskušenju u Tesliću, želja nam je da im se dostojno suprotstavimo, poštujemo i Srpčane, pa je izvjesno da će još biti uzbuđenja i prave trke za prvo mjesto do kraja prvenstva – zaključio je Milenko Vuleta.

RADNIČKA LIGA GFS PRIJEDOR U FUDBALU Susretima petog kola nastavljeno je takmičenje u okviru Radničke lige Gradskog fudbalskog saveza Prijedor.Strijelci su u nastavku ovog takmičenja ...