„PRIJEDOR, MOJ GRAD U SRPSKOJ“ – KVIZ TAKMIČENJE ZA OSNOVCE

kviz-prijedor moj grad u srpskojOsnovna škola „Petar Kočić“ Prijedor i kompanija „ArcelorMittal Prijedor“ u naredna dva i po mjeseca organizuju međuškolsko takmičenje učenika od prvog do petog razreda pod nazivom „Prijedor, moj grad u Srpskoj“.

U takmičenju će učestvovati 11 prijedorskih osnovnih škola, a partneri su grad Prijedor, Republički pedagoški zavod Republike Srpske i Ministarstvo prosvjete i kulture Republike Srpske, dok je prijatelj takmičenja Sport Vision.

Kviz znanja i vještina u poznavanju užeg i šireg zavičaja, odnosno Prijedora kao važnog činioca u razvoju Republike Srpske, obuhvata pitanja iz nastavnih predmeta moja okolina, priroda i društvo i poznavanje društva u skladu sa nastavnim planom i programom, ali i određene vještine koje će se demonstrirati kroz igre u toku takmičenja.

Osnovna ideja projekta je sistematizacija učeničkih znanja o prirodnom, društvenom i kulturnom nasljeđu Prijedora i povezanosti sa drugim gradovima Republike Srpske, kroz međusobno druženje sa vršnjacima iz drugih sredina, saradnju, komunikaciju, toleranciju, igru i zabavu.

Cilj takmičenja je učiti kako se uči odnosno podsticanje na učenje, razvijanje učenikovog interesa za predmet, primjena naučenih znanja i stečenih vještina iz nastave drugih predmeta.

„Cilj je osposobiti učenike za saradnički odnos sa drugima, kolegijalnost, sve vidove komunikacije kao glavnog preduslova za socijalni život i afirmaciju pojedinca. Upravo zbog toga, zajedno sa svojim saradnicima, osmislili smo ovakav jedan sadržaj za naše učenike, kako bi usmjerili razvoj ključnih kompetencija i životnih vještina od najranijeg uzrasta “, rekla je Gorana Bosančić direktor osnovne škole “Petar Kočić”.

Svaka škola šalje odabranu ekipu takmičara koju čine pet učenika – po jedan iz svakog razreda, i pet navijača – učenika ili nastavnika koje odabere sama škola.

Tri kruga kvalifikacija održaće se 20. februara, te 5. i 19. marta. Dva polufinalna takmičenja, u kojima će učestvovati po tri kvalifikovane škole, predviđena su za 2. i 16. april, dok je finalno takmičenje dviju škola planirano za 23. april.

Šest ekipa koje se plasiraju u polufinale dobiće po jedan komplet knjiga školske lektire za svoju školu.

Finalisti će dobiti kvalitetne lopte za fizičko vaspitanje, dok će članovi pobjedničke ekipe dobiti enciklopedije i nagradno putovanje.

“Savjet Evrope je u Lisabonu 2000. godine predvidio potrebu za fleksibilnijim obrazovanjem koje se temelji na učenju i poučavanju i ovo takmičenje je izuzetan primjer takve aktivnosti. Kao i mnogo puta do sada, željeli smo da damo podršku obrazovnom procesu u našem gradu, i obezbjedimo jedan novi sadržaj. Vjerujem da će se svi učesnici dobro zabaviti i pokazati izuzetna znanja i vještine.”, rekao je Mladen Jelača, direktor ArcelorMittal Prijedor.

Tekst i foto – Predrag Šorga
www.prijedordanas.com

FINALE KVIZA “PRIJEDOR, MOJ GRAD U SRPSKOJ”: NAJBO... Učenici Osnovne škole “Petar Kočić” iz našeg grada pobjednici su prvog izdanja kviza “Prijedor, moj grad u Srpskoj” koji su organizovali kompanija Arc...
OŠ „PETAR KOČIĆ“ DRUGI FINALISTA KVIZA „PRIJEDOR, ... Učenici Osnovne škole “Petar Kočić” iz Prijedora drugi su finalisti međuškolskog takmičenja učenika od prvog do petog razreda "Prijedor, moj grad u Sr...
POČEO „KAMP DJEČIJIH OSMIJEHA 2016“ – FOTO „Kamp dječijih osmijeha 2016“, koji je juče otvoren na Kozari, okupio je 75 učenika prijedorskih osnovnih škola koji će do 12. aprila pohađati kreati...
POČINJE „KAMP DJEČIJIH OSMIJEHA 2016“ U organizaciji Udruženja građana „DON“ iz Prijedora i uz finansijsku podršku Kompanije ArcelorMittal Prijedor, na planini Kozari, petu godinu za redom...
POZNATI PRVI FINALISTI KVIZA “PRIJEDOR, MOJ GRAD U... Učenici Osnovne škole “Vuk Karadžić” iz Omarske prvi su finalisti međuškolskog takmičenja učenika od prvog do petog razreda "Prijedor, moj grad u Srps...
POZNATI SVI POLUFINALISTI KVIZA “PRIJEDOR, MOJ GRA... Učenici OŠ “Petar Kočić” iz Prijedora i OŠ “Kozarac” iz Kozarca treći su polufinalisti međuškolskog takmičenja učenika od prvog do petog razreda "Prij...
Posted in Društvo Tagged with: , , ,