OSNOVNA ŠKOLA „PETAR KOČIĆ“ PROSLAVILA 80. ROĐENDAN – FOTO

os petar kocic-dan skole-akademija (1)Svečanom akademijom održanom u Pozorištu Prijedor, Osnovna škola „Petar Kočić“ je obilježila 80 godina postojanja i rada.

Učenici ove škole na kreativan i slikovit način predstavili su brojne sekcije koje postoje u ovoj obrazovnoj ustanovi.

-Večeras slavimo 80 godina postanka i rada naše škole. To je jedan dug period i za ljudski vijek trajanja, a za školu je još značajniji zato što je puno ljudi prošlo kroz našu školu. Preko 9.000 ljudi je za ovih osam decenija završilo školu „Petar Kočić“, a radilo je oko 500 radnika. Jubilej je značajan i zato što smo stasavali sa društvom, prilagođavali se, uticali na obrazovanje u RS i BiH i sad se borimo da zadržimo tradicionalno, ali želimo da pratimo i nove tokove u nastavi – rekla je Gorana Bosančić, direktorica OŠ „Petar Kočić“ Prijedor.

os petar kocic-dan skole-akademija (2)Ona je dodala da je škola prije deset godina napravila monografiju koja je obilježila prvih 70 godina, a ove godine je napravljen dodatak monografiji, knjiga „Školi na dar“, koja je sadržala podatke o posljednjoj deceniji života ove obrazovne ustanove.

Dan ove škole se mijenjao kroz istoriju, a sada je to 17. oktobar koji je izabran zbog činjenice da je upravo tog datuma 1998. godine otvoren novi školski objekat u prijedorskom naselju Urije.

OŠ „Petar Kočić“, koja se dugo godina zvala “Mile Rajlić”, ima tri područne škole, u Gornjoj Puharskoj, Gornjim Orlovcima i Jelovcu, a ukupno je pohađa oko 1.320 učenika.

Tekst i foto – Aleksandar Drakulić – www.prijedordanas.com

os petar kocic-dan skole-akademija (3) os petar kocic-dan skole-akademija (4) os petar kocic-dan skole-akademija (5) os petar kocic-dan skole-akademija (6) os petar kocic-dan skole-akademija (7) os petar kocic-dan skole-akademija (8) os petar kocic-dan skole-akademija (9) os petar kocic-dan skole-akademija (10) os petar kocic-dan skole-akademija (11) os petar kocic-dan skole-akademija (12) os petar kocic-dan skole-akademija (13) os petar kocic-dan skole-akademija (14) os petar kocic-dan skole-akademija (15) os petar kocic-dan skole-akademija (16) os petar kocic-dan skole-akademija (17) os petar kocic-dan skole-akademija (18) os petar kocic-dan skole-akademija (19) os petar kocic-dan skole-akademija (20) os petar kocic-dan skole-akademija (21) os petar kocic-dan skole-akademija (22)

OŠ „PETAR KOČIĆ“ PRIJEDOR: PROMOVISANA MONOGRAFIJA... U prijedorskom Muzeju Kozare održana je promocija monografije „Školi na dar“ koja je objavljena povodom veikog jubileja, 80 godina rada Osnovne škole ...
OSNOVNA ŠKOLA “PETAR KOČIĆ”: ŠKOLSKA G... "Svako dijete je umjetnik, budi dijete i kad odrasteš" naziv je projekta koji će Osnovna škola "Petar Kočić" iz Prijedora realizovati u ovoj školskoj ...
OŠ „PETAR KOČIĆ“ PRIJEDOR: PREDSTAVLJEN PROJEKAT P... Učenici i nastavnici Osnovne škole /OŠ/ "Petar Kočić" Prijedor predstavili su danas sugrađanima aktivnosti i rezultate projekta preduzetničkog učenja ...
Posted in Društvo Tagged with: ,