MEĐUNARODNE ULIČNE TRKE PRIJEDOR 2014: POBJEDNICI AMELA TERZIĆ I ŽOEL MAINA MVANGE

trke2014-terzic-mvangeSrbijanka Amela Terzić i Kenijac Žoel Maina Mvange pobjednici su 21. međunarodnih uličnih trka “Prijedor 2014” koje su danas održane u okviru obilježavanja 16. maja, Dana grada.

Prvaku Evrope i jednoj od najboljih trkačica svijeta na srednjim prugama Ameli Terzić ovo je treći trijumf na prijedorskim uličnim trkama, dok je Kenijcu Mvangeu ovo prvi dolazak u grad na Sani, ali je ove godine pobijedio na uličnim trkama u Doboju, Prnjavoru i Kozarskoj Dubici, kao i na polumaratonima u Rijeci i Prištini.

Amela Terzić rekla je da se trudila da pobijedi, da je u početku krenula lagano, da je tempo diktirala Hrvatica Matea Matošević, a da je ona čekala samo posljednji krug.

“Izašla sam u finiš, ubrzala naglo i nijedna nije krenula za mnom. Volim da trčim u Prijedoru jer je lijep grad i svake godine je sve jača i jača konkurencija”, kazala je Terzić novinarima u Prijedoru.

Žoel Maina Mvange rekao je da je srećan što je u Prijedoru i da je zadovoljan što je pobijedio, ali da mu je vrijeme previše hladno i vjetrovito.

“Uspio sam ostvariti svoj cilj. Želio sam da krenem jako, da odmaknem svojim protivnicima i obezbijedim sebi trijumf”, rekao je Mvange.

U konkurenciji seniorki drugo mjesto zauzela je prošlogodišnja trećeplasirana Biljana Cvijanović iz Atletskog kluba “Doboj” iz Doboja, a treće Teodora Simović iz Novog Pazara.

Drugoplasirani senior je takođe Kenijac Eliša Kiprotič Save, dok je treće mjesto osvojio Jasmin Ljajić iz Novog Pazara.

U 24 trke organizovane pod motom “Volim Prijedor” trčalo je daleko manje učesnika od najavljenih 4.000, uzrasta od cicibana do seniora. Bodrilo ih je takođe daleko manje Prijedorčana nego što je to bio slučaj u najboljim godinama ove trke. Trke su pratile kiša i niske temperature.

Otvaranju seniorskih trka prisustvovali su predstavnik Ministarstva porodice, omladine i sporta Republike Srpske Oliver Gačić i gradonačelnik Prijedora Marko Pavić koji je pobjednicima uručio nagrade.

Promoter ovogodišnjih atletskih trka bio je Mirko Petrović, četverostruki pobjednik uličnih trka u Prijedoru i reprezentativac Srbije, trostruki pobjednik Krosa Balkana i “kralj uličnih trka”, a osim ranijih pobjednika, takmičila su se poznata atletska imena iz zemalja bivše Jugoslavije, te Mađarske, Kenije i Rumunije.

Organizator trka koje se odvijaju pod motom “Volim Prijedor” i u povodu 16. maja, Dan grada, je Atletski klub “Prijedor”. Generalni pokrovitelj je grad Prijedor, a pokrovitelj Ministarstvo za porodicu, omladinu i sport Republike Srpske. Budžet trka je 50.000 KM, od čega nagradni fond 16.000 KM.

SRNA

ULIČNE TRKE „PRIJEDOR 2015“: POBJEDNICI AMELA TERZ... Prošlogodišnji pobjednici Amela Terzić iz Srbije i Kenijac Žoel Maina Mvange trijumfovali su i na 22. međunarodnim uličnim trkama "Prijedor 2015" koje...