TRADICIONALNO DRUŽENJE FUDBALERA GOMJENICE: „STARI“ BOLJI OD „MLADIH“ U REVIJALNOJ UTAKMICI – FOTO

fk gomjenica-druzenje (1)Na igralištu kod „Celpaka“ i na obalama rijeke Sane ove nedjelje je održano tradicionalno druženje fudbalera Gomjenice i simpatizera ovog kluba.

Ove godine, druženje na kraju sezone obogaćeno je prvom utakmicom u kojoj su se sastale ekipe „Starih“ (plavi) i „Mladih“ (žuti).

Iako se kaže da je u ovakvim mečevima rezultata najmanje važan, treba istaći da su ovi prvi slavili 6:3 (4:0).

Na terenu se našlo 35 igrača raznih generacija a igrali su i očevi protiv sinova.

„Mladi“ su velikodušno prepustili par najmlađih igrača ekipi „Starih“, ali su se na kraju vjerovatno „pokajali“, iako je njihov napad, u odsustvu ponajboljeg igrača Branislava Kajteza, predvodio trener „u ostavci“ Mile Kotaran koji je pokazao da „nije zaboravio“ igrati fudbal.

Zbog vrućine ili nekih drugih razloga igralo se dva puta po 30 minuta uz „leteće“ izmjene, a već u prvom dijelu „plavi“ su postigli četiri gola, od kojih su neki bili prava remek djela poput loba sa 30 metara.

Treba naglasiti i da je sudija Mladen Stupar malo „žmirio“ kod ofsajd situacija za iskusniju ekipu ali i kod činjenice da su tokom cijelog prvog dijela igrali sa 12 fudbalera.

Ipak, najzaslužniji za visoko vođstvo svoje ekipe je bio korpulentni golman Lajić koji je fantastičnim odbranama „skinuo“ nekoliko odličnih šuteva „Mladih“.

Drugo poluvrijeme, malo drugačija slika na terenu, jer se u većem dijelu igralo pred golom Lajića.

Nakon što su „Mladi“ preko Kotarana koji je sigurno izveo penal i V.Dragića brzo stigli do smanjenja prednosti, „Stari“ su se „uozbiljili“ pa su do kraja, za svaki slučaj, igrali sa 14 fudbalera uglavnom „stacioniranih“ ispred svog gola.

Do kraja susreta „žuti“ su pokušali stići do izjednačenja, a „plavi“ su „brzo“ trčali u kontranapade pa je konačan rezultat glasio 6:3.

Treba naglasiti da „Mladi“ nisu previše „zapinjali“ a kod „Starih“ je, u želji da se „dokažu“, bilo i padanja, ali i onog istinskog žara, koji krasi zaljubljenike u „najvažniju sporednu stvar na svijetu“.

Cjelodnevno zajedničko druženje je nakon utakmice nastavljeno na obali Sane uz hranu i piće, ali i još neke igre.

Tako su „Stari“ ostvarili pobjedu nad „Mladima“ u povlačenju konopca, obaranju ruke, ali i brzom ispijanju piva.

Sve je to pratila odlična atmosfera a tu je bio i Marinko Todoran – Kajin da svojom harmonikom da poseban štimung.

-Ova takmičarska sezona ostaće „zlatnim“ slovima upisana u istoriju FK „Gomjenica“. Osim osvojenog trofeja u Kupu grada Prijedora i osiguranim plasmanom među 32 najbolje ekipe u Kupu RS, naš klub je ubjedljivo osvojio titulu šampiona Četvrte lige FSP Prijedor, prvu u klupskoj istoriji, i plasirao se u Regionalnu ligu-grupa Zapad – rekao je Željko Torbica, predsjednik FK „Gomjenica“.

On je dodao da se nada kako će zajedničko druženje naredne godine proteći u pravoj svečarskoj atmosferi jer FK Gomjenica u 2016. godini obilježava vrijedan jubilej, 40 godina postojanja.

Torbica se posebno zahvalio svima onima koji su podržavali klub tokom sezone a posebno je istakao Niskogradnju Marjanović i bife „DD“ koji su podržali zajedničko druženje za kraj sezone.

Stari (plavi): Mladi (žuti) 6:3 (4:0)
Prijedor
Igralište kod „Celpaka“
Gledalaca – 50
Sudija: Mladen Stupar
Strijelci: Gvozden, Vunić, Drinić, N.Dragić i Glamočanin 2 za „Stare“, Kotaran 2 i V.Dragić za „Mlade“

Stari
Lajić, R.Dragić, N.Dragić, Savić, Gvozden, Ilinčić, Ž.Torbica, Knežević, Vunić, Glamočanin, Drinić, Vuković, Aleksić, Grbić, D.Jarić, Lazić, Zorić, Pušac, Vein, Todoran-Kajin
Selektor – Dragan Gnjatić

Mladi
M.Torbica, Tadić, Đurkić, Milošević, Bjelobrk, V.Jarić, Mršić, Kreća, Draganić, V.Dragić, Kotaran, Vasiljević, Čorokalo, Stipić, V.Torbica
Selektor – Sretko Karajica

Igrač utakmice – Dejan Lajić

Tekst i foto – Aleksandar Drakulić – www.prijedordanas.com

fk gomjenica-druzenje (2) fk gomjenica-druzenje (3) fk gomjenica-druzenje (4) fk gomjenica-druzenje (5) fk gomjenica-druzenje (6) fk gomjenica-druzenje (7) fk gomjenica-druzenje (8) fk gomjenica-druzenje (9) fk gomjenica-druzenje (10) fk gomjenica-druzenje (11) fk gomjenica-druzenje (12) fk gomjenica-druzenje (13) fk gomjenica-druzenje (14) fk gomjenica-druzenje (15) fk gomjenica-druzenje (16) fk gomjenica-druzenje (17) fk gomjenica-druzenje (18)

REMI GOMJENICE I DUBRAVA: KAPITEN TADIĆ DONIO BOD ... Fudbaleri Gomjenice su u 26.kolu Regionalne lige Republike Srpske uspjeli da ostanu neporaženi protiv favorizovane četvrtoplasirane ekipe Dubrava, igr...
GOMJENICA BOLJA OD PROGRESA: KAJTEZ ODLUČIO PA POC... Fudbaleri Gomjenice su na stadionu „Kod Celpaka“ ostvarili vrijednu pobjedu u borbi za opstanak u Regionalnoj ligi Republike Srpske-grupa Zapad, pošto...
GOMJENICA BOLJA OD MRAKOVICE U PRIJATELJSKOM SUSRE... Pripremajući se za nastavak prvenstva Regionalne lige Republike Srpske-grupa Zapad, fudbaleri Gomjenice su nakon poraza u Hambarinama od ekipe OFK Brd...
REMI BRDA I OMARSKE U PRIJATELJSKOM MEČU: GOLMAN V... Prijateljsko odmjeravanje snaga na stadionu „Vedro polje“ u Hambarinama donijelo je otvorenu igru oba rivala, sa dosta trčanja i stvorenih prilika, da...
DEVET GOLOVA U MEČU BRDO-GOMJENICA: SUDILI TRENERI... U prijateljskom odmjeravanju snaga regionalnih ligaša Republike Srpske, na stadionu „Vedro polje“ u Hambarinama, čak devet golova, OFK Brdo: Gomjenica...
PRIPREME FK GOMJENICA ZA NASTAVAK SEZONE: STIGLI S... Pod vođstvom novog trenera Gomjenice, Dražena Pušca, ekipa ovog prijedorskog trećeligaša Republike Srpske, priprema se za nastavak takmičenja sa cilje...
Posted in Sport Tagged with: , , ,